В Україні під час мобілізації контроль за військовозобов'язаними посилився.
У цьому багатьох лякає сам термін, хоча реальність який завжди виглядає так драматично.
У територіальних центрах комплектування немає повноважень затримувати когось. Вони діють через поліцію. Тобто, якщо військовозобов'язаний не виходить на зв'язок, не приходить на порядок денний або змінює місце проживання, але не повідомляє про це, ТЦК може передати його дані до МВС. Тоді поліцейські отримують право його знайти, встановити особу, а в деяких випадках доставити до центру комплектування.
Важливо розуміти: не йдеться про якийсь "кримінальний розшук", як за злочинців. Це адміністративний процес, пов'язаний із порушенням правил військового обліку. Але якщо затягнути — наслідки все ж таки будуть.
Найчастіше у розшук подають тих, хто ігнорує виклики до ТЦК без поважних причин. Якщо людина не прийшла на медкомісію, не повідомила про зміну адреси, не відреагувала на вручений порядок денний — все це вже підстави для внесення до списку тих, хто розшукується. Навіть якщо ви банально втратили контакт із військкоматом — система може спрацювати автоматично.
Водій, який ударив Тоню Матвієнко, може понести кримінальну відповідальність: що йому загрожує
Чому в малині заводяться черв'ячки: жуків ловити треба, а не скаржитися
Світлана Тарабарова вперше розкрила правду: всі її три вагітності були справжнім випробуванням
Злата Огнєвіч показала весілля з відомим співаком, Решетній привітав: "Вже не Холостячка"
Коли людину вже подали в розшук, на практиці це означає, що за будь-якої перевірки документів (на вулиці, у транспорті, у відділенні поліції) її дані спливуть, і її доставлять до ТЦК. Або хоча б попросять туди прийти.
Штрафи за такі порушення також передбачені як для самих військовозобов'язаних, так і для співробітників ТЦК, якщо вони не вчасно оформили документи. Але штраф — це, по суті, найм'якший із можливих наслідків. Набагато гірше — обмеження, які може накласти суд, якщо дійде до нього. Наприклад, заборона водіння авто. Щоправда, такі санкції застосовуються лише у крайніх випадках, і якщо суд не побачить загрози для доходу чи здоров'я людини.
Читайте також:
Тих, хто ховався від мобілізації, покарають після перемоги: попередження для ухилістів.
"Не думав - підеш служити": навіщо мобілізують чоловіків 50+ та куди їх відправляють.