Заступник міністра освіти і науки України Михайло Вінницький стверджує, що вища освіта в Україні має стати дорожчою, щоб покращити її якість та збільшити зарплати вчителів.

Виступаючи у підкасті «Дофамін для освіти», Вінницький наголосив, що низька вартість освіти в Україні — близько 1000 євро (46 000–47 000 грн) на рік — підриває освітні стандарти та призводить до того, що вчителям недоплачують.

Вінницький зазначив, що навіть у менш багатих європейських країнах, таких як Румунія та Болгарія, плата за навчання починається від 3000 євро, тоді як у Німеччині вона становить від 6000 до 8000 євро на рік.

Навпаки, українські навчальні заклади, особливо приватні, іноді стягують плату всього 25 000 грн (близько 650 євро), що, на його думку, зводить освіту до «просто купівлі диплома».

Студенти

Аби вирішити цю проблему, Вінницький запропонував систему спільного фінансування, в якій витрати поділяються між державою та приватним сектором. Це дозволило б збільшити фінансування, не покладаючи все фінансове навантаження на державу, яка нині не має достатніх ресурсів для фінансування вищої освіти.

Популярні новини зараз

Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики

Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом

Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі

Яйця, гречка, хліб, а тепер і молочка: ціни у супермаркетах продовжують підніматися

Показати ще

Студентам також надаватимуться гранти, допомагаючи їм справлятися з вищими витратами на навчання. Вінницький визнав, що впровадження цієї зміни буде поступовим процесом, але він наголосив, що збільшення вартості освіти необхідне для підвищення її якості та оплати праці викладачів.

Читайте також:

Дистанційне навчання планують повернути: коли школи відправлять дітей додому

Дітей у школах навчатимуть економити на комунальних послугах: як змінюється освіта

Освітній колапс: сучасні діти у школах зіштовхнулися із небувалою катастрофою