В Україні підвищення військового податку з 1,5% до 5% вплине на збори на банківські депозити, що може вплинути на прибутковість депозитів і поведінку споживачів у банківському секторі, як писав « obozrevatel».
Дохід від депозитів оподатковувався за загальною ставкою 19,5%, яка включає в себе 18% прибуткового податку з фізичних осіб (ПДФО) і 1,5% військового податку.
З підвищенням загальна податкова ставка зросте до 23%, майже чверті зароблених відсотків. Ця зміна знизить реальну прибутковість банківських депозитів, а передбачувана прибутковість річних депозитів знизиться приблизно до 3-4%.
На думку банківських експертів, таких як Дмитро Замотаєв з банку «Глобус», це підвищення податку може змістити пріоритети вкладників з отримання високого прибутку на просте збереження вартості проти інфляції, особливо з огляду на те, що прогнозується, що інфляція становитиме близько 9,5% у 2025 році.
Довгострокові депозити строком від одного до 2,5 років зі ставками близько 13-15% все ще можуть приносити невеликий чистий прибуток. Однак короткострокові депозити можуть зіткнутися з падінням прибутковості, оскільки очікувані процентні ставки до кінця року знизяться з 10% до приблизно 8,5%.
Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі
Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни
Яйця, гречка, хліб, а тепер і молочка: ціни у супермаркетах продовжують підніматися
Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."
Така ситуація може спонукати НБУ і комерційні банки вивчити альтернативні стратегії для стимулювання зростання депозитів. Конкретні підходи, які банки можуть використовувати у відповідь на ці зміни, ймовірно, стануть зрозумілішими після остаточних рішень парламенту та керівних принципів НБУ.
Читайте також:
Нове зростання податків: в Україні хочуть підвищити ПДВ
Депутати планують "підняти" податок на ритуальні послуги
Зарплати українців стануть ще меншими: гроші "з'їсть" не тільки податок