У листопаді 2024 року в Україні можливе зростання їх цін на хліб або його суттєве скорочення. Таке застереження зробив перший віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко в інтерв'ю Мінфіну.
З кінця літа ціни на хліб у роздрібних магазинах зросли до 10%, але цього вже недостатньо для покриття виробничих витрат, що ростуть. Буквально всі компоненти, що беруть участь у виробництві хліба, продовжують швидко зростати в ціні, включаючи борошно, упаковку, логістику, газ та електроенергію.
Очікується, що ці витрати зростатимуть і далі: у листопаді ціни на борошно зростуть на 11%, на упаковку – на 10%, на логістику – на 8%, а на газ та електроенергію – на 11%.
Внаслідок цього виробники хліба домагаються підвищення цін для споживачів на 10–15%, щоб підтримати виробництво. Без такого підвищення виробники можуть бути змушені скоротити виробництво через нездатність дозволити собі сировину.
Дученко підкреслив, що якщо ціни не зростуть на очікувані 10-15%, виробники можуть зіткнутися з ситуацією, коли вже через два тижні у них не буде необхідних коштів для закупівлі сировини, що може призвести до потенційної зупинки виробництва.
Борис Джонсон розповів, що чекає Україну, якщо США відвернеться після вибору Дональда Трампа: Путіна до стелі підкине
Компост може і не смердіти: що робити з ямою з добривами, щоб аромат був приємнішим
"Тисяча Зеленського" у грудні: хто з українців все-таки не зможе отримати гроші, навіть якщо не виїжджав з країни
Стало відомо, коли Трамп хоче посадити за переговори Зеленського і путіна: російський диктатор вже наказав теж
Однак він запевнив, що це підвищення, швидше за все, стане остаточним коригуванням цін на 2024 рік, і в грудні подальших змін не очікується.
Читайте також:
Яким головним продуктом запастися вже зараз: ціни стрімко підуть нагору – він потрібен кожному
Картоплею і консервацією вже не запастися: ціни на головні продукти збожеволіли
Українцям роздадуть продуктові набори: гуманітарна допомога, коли ціни на все "кусаються"